4 Eylül 2015 Cuma

COOK ALİMİNYUM FOLYO VE YAĞLI PİŞİRME KAĞIDINI BİRLEŞTİRDİ!!!Mutfağınıza harika bir ürün misafir  geliyor. COOK www.cook.com.tr Çok Amaçlı Folyo.Bir tarafı pişirme kağıdı diğer tarafı alüminyum folyo olan ürün ile ezberlerinizi bozacaksınız.Alüminyum Folyoların sağlıksız olduğu söylentileri bir şehir efsanesine dönmüş ancak bir türlü ispat edilememişti. COOK  Strateji ve iş geliştirme Koordinatörü Gökhan Tiritoğlu yağlı pişirme kağıdı ile alüminyum folyoyu birleştirerek yepyeni bir ürün geliştirdiklerini açıkladı.Ürünün tamamen Türkiye'de üretildiğini dile getiren Tiritoğlu,ürün sayesinde artık mutfaklarda sağlıklı ve damak zevkinize uygun yemekleri daha kolay  ve basit şekilde yapabileceğinizi ifade ediyor.COOK Çok Amaçlı Folyo ile gıdaya temas eden kısım yağlı pişirme kağıdı olduğu için sağlık riski ortadan kalkıyor ve gıdalar folyoda pişiriyormuşsunuz gibi pişiyor.Daha önce şekil verilmesi zor olan yağlı pişirme kağıdının diğer tarafında folyo olduğu için artık daha rahat şekil alabiliyor.LEZZETİNİZİ GARANTİLEYİN!!!

Fırında pişirme kağıdı kullanıldığı durumda kağıdın  şekil alamamasından dolayı ısı eşit yayılmıyor ve kağıdın belirli kısımlarında yer alan kek,kurabiye vs. eşit pişmiyordu.Ancak COOK Çok Amaçlı Folyo,ısıyı çok iyi ilettiği için ısının eşit dağılmasını sağlayarak kağıdın her alanına aynı ısının nüfuz etmesini ve eşit pişmesini sağlıyor.

Patlıcan közleme,patates pişirme,balık yapma,pastırma yapma gibi.Bu tarz pişirme durumlarında COOK Çok Amaçlı Folyonun bir tarafı alüminyum folyo diğer tarafı ise yağlı pişirme kağıdı olduğundan sağlıklı biçimde pişirme imkanı olacaktır.


COOK Çok Amaçlı Folyo, evlerde güvenle kullanılabilmesinin yanısıra, retoran vce fast food zincirleri tarafından da rahatlıkla kullanılabilecek.Paket amacıyla sarılan ürünler yağlı kağıda temas ederek,sağlığı tehdit etmeyecektir.Ayrıca Alüminyum dış kaplaması sayesinde de içindeki ısıyı uzun süre muhafaza edecektir.


               HİJYEN VE TEMİZLİĞİN YOLU SIK DEĞİŞTİRİLEN ÇÖP
                                   TORBALARINDAN GEÇİYORHayatımızda en sık  kullandığımız ambalaj malzemelerinden birisidir çöp torbaları.Özellikle işyerleri gibi toplu çalışılan  mekanlarda çöp torbasının önemi daha da artmaktadır.Gün içinde farkına varmadan birçok şeyi çöpe koyuyoruz.Yemek artıkları,kullanılmış kağıtlar,ve daha birçok gereksiz eşyayı çöp poşetine atıyoruz.COOK Strateji ve İş geliştirme Koordinatörü Gökhan Tiritoğlu çöp atıklarının  koku ve mikrop yayarak insan sağlığını  olumsuz yönde etkilemesi,işyerlerinin hijyen ve temizliğinin korunması açısından  çöp torbalarının sıklıkla değiştirilmesini öneriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder